Karnawałowe konkursy w ZSSU (foto)
W Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych im. Oseta Wasilewskiego w
Skarżysku odbył się dziś finał konkursu gastronomicznego oraz
fryzjerskiego. Konkursy tego typu w tej szkole to już tradycja. Myślą
przewodnią tegorocznego konkursu był karnawał. Sześć zespołów w skład
których wchodzili uczniowie szkoły przygotowało dania konkursowe z
kuchni: meksykańskiej, greckiej, rosyjskiej, niemieckiej, polskiej oraz
włoskiej.
W konkursie gastronomicznym jury najwyżej oceniły dania kuchni włoskiej, drugie miejsce przypadło kuchni meksykańskiej, trzecie: niemieckiej, czwarte:rosyjskiej, piąte: kuchnia polska i grecka. Podobnie jak w przypadku konkursu fryzjerskiego laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.












































































W konkursie fryzjerskim osiemnaście dziewcząt uczących się zawodu fryzjerskiego w szkole wykonały wraz z modelkami fryzury karnawałowe.
Na zaproszenie dyrektor ZSSU-Teresy Jezierskiej na rozstrzygnięcie konkursu przybyli: prorektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa w Kielcach- dr Zdobysław Kuleszyński, kierownik ds.rekrutacji w WSEiA Wiktor Krasa, dyrektorzy skarżyskich szkół ponadgimnazjalnych: Piotr Lewandowski, Janusz Maciejewski, Piotr Buryło, Krzysztof Zemeła. Nie zabrakło przedstawicieli sponsorów: Piotr Zalewski (Eko-Dom), Mirosław Zalewski (Multifarb), Paweł Pasek (Remington) oraz fotografa Wiesława Darkowskiego, który wykonał sesje zdjęciowe dla 5 najlepszych modelek.
W wyniku przeprowadzonego głosowania I miejsce w konkursie fryzjerskim zdobyły ex equo: Katarzyna Balewicz i Jowita Tomczyk . Drugie miejsce przypadło Renacie Wójcik , trzecie-Patrycji Szcześniak , a czwarte miejsce zajęła Sylwia Warwas . Wszystkie laureatki otrzymały nagrody rzeczowe.W konkursie gastronomicznym jury najwyżej oceniły dania kuchni włoskiej, drugie miejsce przypadło kuchni meksykańskiej, trzecie: niemieckiej, czwarte:rosyjskiej, piąte: kuchnia polska i grecka. Podobnie jak w przypadku konkursu fryzjerskiego laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.












































































M.Busiek, Foto: Mariusz Busiek














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.