Młoda Krew Ratuje Życie (foto+audio)
W Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku już po raz kolejny zorganizowano akcję pod hasłem ,,Młoda Krew Ratuje Życie". To już ósma edycja konkursu organizowanego na terenie naszego powiatu przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz skarżyski PCK. Młodzi ludzie walczą o Puchar Prezesa Zarządu Głównego PCK.
Do akcji przystąpili uczniowie z terenu powiatu skarżyskiego z czterech szkół (I LO, II LO, ZSE oraz ZST). Celem jest zebranie jak największej ilości krwi oraz pozyskanie jak największej ilości młodych ludzi (krwiodawców) stąd organizacja akcji właśnie w szkołach.
Jak powiedziała nam Barbara Lipnicka -Przewodnicząca Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi w dniu dzisiejszym zgłosiło się ponad sto uczniów, którzy chętnie oddawali krew. Organizatorzy zakładają,że w pierwszym dniu trwania akcji uda się zebrać ponad 30 litrów krwi.
Do akcji przystąpili uczniowie z terenu powiatu skarżyskiego z czterech szkół (I LO, II LO, ZSE oraz ZST). Celem jest zebranie jak największej ilości krwi oraz pozyskanie jak największej ilości młodych ludzi (krwiodawców) stąd organizacja akcji właśnie w szkołach.
Jak powiedziała nam Barbara Lipnicka -Przewodnicząca Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi w dniu dzisiejszym zgłosiło się ponad sto uczniów, którzy chętnie oddawali krew. Organizatorzy zakładają,że w pierwszym dniu trwania akcji uda się zebrać ponad 30 litrów krwi.


Barbara Lipnicka-Przewodnicząca Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi w Skarżysku-Kamiennej














M.Busiek, Foto: Mariusz Busiek














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.