Szpital z nowymi radami społecznymi (foto)
Wygasła czteroletnia kadencja rad społecznych działających przy szpitalu powiatowym oraz Obwodzie Lecznictwa Kolejowego w Skarżysku-Kamiennej. Nowe rady społeczne powołane zostały na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego.
Na czele rady społecznej
działającej przy publicznym zakładzie opieki zdrowotnej, dla którego
organem założycielskim jest powiat, stoi przewodniczący. Może nim być
starosta lub osoba przez niego wyznaczona. Na przewodniczącego rady
społecznej działającej przy szpitalu powiatowym starosta Michał Jędrys
wyznaczył wicestarostę Waldemara Mazura, odpowiedzialnego w zarządzie
powiatu za służbę zdrowia. Ponadto w skład nowej rady społecznej weszli:
Marzanna Łasek – przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego, Marek
Jodłowski przedstawiciel Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Ewa Wojcieszek –
przedstawiciel Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Pozostali
członkowie to przedstawiciele wyznaczeni przez Radę Powiatu
Skarżyskiego. Są to: Krzysztof Ligowski, Grzegorz Małkus, Waldemar
Dwojak, Danuta Banaczek, Renata Bilska, Eugeniusz Cichoń, Jacek Jeżyk,
Bogusława Krawczyńska i Janusz Kuźdub.
Wśród członków drugiej
powołanej przez radnych powiatu rady społecznej przy Obwodzie Lecznictwa
Kolejowego znaleźli się: Urszula Piotrowska – przedstawiciel Wojewody
Świętokrzyskiego oraz Bożena Bętkowska, Katarzyna Bilska, Stanisław
Czubak, Stanisław Dymarczyk, Leon Gójski, Grażyna Kijanka, Zenon
Nowakowski, Janusz Ordyński – przedstawiciele Rady Powiatu Skarżyskiego.
Z kolei przedstawicielem starosty skarżyskiego, pełniącym funkcję
przewodniczącego rady społecznej przy OLK, została Anna Leżańska – radna
Rady Powiatu Skarżyskiego. Kadencja powołanych dzisiaj rad społecznych
wygaśnie w 2015 roku.
Czym konkretnie zajmują się rady społeczne
przy szpitalach i przychodniach? Opiniują m.in. zbycie lub zakup nowego
sprzętu medycznego, wydzierżawienie powierzchni placówki, rozwiązanie z
dyrektorem stosunku pracy, przyznanie mu nagród. Zgłaszają też swoje
wnioski w sprawie planu finansowego i inwestycyjnego placówki, kredytów
bankowych lub dotacji, podziału zysku. Zatwierdzają też regulamin i
statut zakładu opieki zdrowotnej, a także dokonują okresowych analiz
skarg i wniosków od pacjentów, z wyłączeniem spraw podlegających
nadzorowi medycznemu.







Małgorzata Nosowicz














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.