Po VIII sesji Rady Miasta (foto+audio)
W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się dzisiaj VIII sesja Rady Miasta. Dzisiaj Radni zajęli się m.in. zmianami w budżecie miasta, wprowadzeniem programem przeciwdziałania bezdomności zwierząt i uchwałą ws. przystąpienia do sporządzenia ostatniego z Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego na obszarze przyszłego centrum miasta (tym razem zlecą opracowanie MPZP dla obszaru Tysiąclecia - Bankowa - do torów kolejowych - Piłsudskiego). Jak zwykle najciekawszym punktem porządku były jednak interpelacje...
Kolejnym punktem są interpelacje i zapytania. Radny Kobierski pytał o opłaty pobierane przy zakupie biletów bezpośrednio u kierowcy. Radny Sokół pytał o to jak wygląda sprawa powołania gminnej Rady Pożytku Publicznego w kontekście 10 pytań zadanych panu prezydentowi przez Ewę Podleśną na jednej z poprzednich sesji RM. Radna Karpińska pytała prezydenta o dalsze losy sprawy zaginionych w UM komputerów. Radny Gadecki pytał o plany inwestycyjne z zakresie infrastruktury sportowej w dzielnicy Zachodnie. Radny Lewandowski zwrócił uwagę na niebezpieczne przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej Nr 1. Zbigniew Zaborski prosił o wsparcie w organizacji kolejnej edycji Festiwalu Sztuk Walki
Interpelacje Radnych...
Sesję otworzył Przewodniczący Rady Miasta. Po stwierdzeniu prawomocności
posiedzenia przystąpiono do przyjęcia porządku obrad. Z inicjatywy
prezydenta zdjęto z porządku projekty uchwał dotyczące ws. przekazania przez Gminę Skarżysko-Kamienna do realizacji przez Powiat Skarżyski zadania dotyczącego założenia i prowadzenia publicznego przedszkola specjalnego i
ws. oddania w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu nieruchomości
gruntowej położonej w Skarżysku-Kamiennej u zbiegu ulic
Sokola-Tysiąclecia.
Następnie przyjęto protokoły z poprzedniej sesji Rady Miasta, a
Prezydent Roman Wojcieszek przedstawił sprawozdanie ze swojej
działalności w okresie międzysesyjnym.
Kolejnym punktem są interpelacje i zapytania. Radny Kobierski pytał o opłaty pobierane przy zakupie biletów bezpośrednio u kierowcy. Radny Sokół pytał o to jak wygląda sprawa powołania gminnej Rady Pożytku Publicznego w kontekście 10 pytań zadanych panu prezydentowi przez Ewę Podleśną na jednej z poprzednich sesji RM. Radna Karpińska pytała prezydenta o dalsze losy sprawy zaginionych w UM komputerów. Radny Gadecki pytał o plany inwestycyjne z zakresie infrastruktury sportowej w dzielnicy Zachodnie. Radny Lewandowski zwrócił uwagę na niebezpieczne przejście dla pieszych przy Szkole Podstawowej Nr 1. Zbigniew Zaborski prosił o wsparcie w organizacji kolejnej edycji Festiwalu Sztuk Walki
Interpelacje Radnych...
Następnie prezydent Wojcieszek odpowiadał na pytania. Prezydent Wojcieszek stwierdził m.in, że nie ma podstaw by znosić opłatę za zakup biletów u kierowcy MKS. W sprawie poruszonej przez radnego Sokoła stwierdził, że wątpliwości zgłaszane przez E.Podleśną zostały rozwiane podczas spotkania prezydenta i zainteresowanej. W sprawie komputerów prezydent poinformował o tym, że prokuratura umorzyła śledztwo ws. zniknięcia komputerów - zostało złożone zażalenie na postanowienie prokuratury.

odpowiada Prezydent Miasta-Roman Wojcieszek
Później radni zajęli się projektami uchwał, m.in. : ws. wprowadzenia zmian w budżecie miasta na 2011 rok, ws. zatwierdzenia sprawozdania finansowego samodzielnego publicznego
zakładu opieki zdrowotnej dla którego organizatorem jest Gmina
Skarżysko-Kamienna za okres sprawozdawczy od 01.01.2010 do 31.12.2010, ws. zatwierdzenia sprawozdań finansowych instytucji kultury dla których
organizatorem jest Gmina Skarżysko-Kamienna, za okres sprawozdawczy od
01.01.2010 do 31.12.2010, ws. wprowadzenia programu przeciwdziałania bezdomności zwierząt domowych na terenie Gminy Skarżysko - Kamienna, ws.zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt na terenie Gminy
Skarżysko - Kamienna oraz rozstrzygania o dalszym postępowaniu z nimi, ws. zbycia w drodze przetargu lokalu użytkowego usytuowanego w Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Krasińskiego nr 9, ws. zlecenia Komisji Rewizyjnej przeprowadzenia kontroli wyjaśniającej ( p. Graba), dot. zlecenia Komisji Rewizyjnej przeprowadzenia kontroli wyjaśniającej (p.Spadło) , dot. przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania
przestrzennego zwanego "Centrum część C" na terenie miasta
Skarżyska-Kamiennej, ws. upoważnienia Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej do zaciągnięcia
zobowiązania w okresie 2011/2012 z tytułu realizacji umowy dot.
sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zwanego
"Centrum część C" na terenie miasta Skarżyska-Kamiennej, ws. zbycia w drodze przetargu prawa użytkowania wieczystego
nieruchomości gruntowych niezabudowanych, położonych w
Skarżysku-Kamiennej przy ulicy Asfaltowej, ws. nabycia przez Gminę Skarżysko-Kamienna gruntów położonych w rejonie
ulic: Reja, Krakowskiej, Kilińskiego, Wojska Polskiego- w poczet
gminnego zasobu nieruchomości i ws. oddania w trybie bezprzetargowym w dzierżawę na okres 10 lat
nieruchomości gruntowych zabudowanych murowanymi garażami wybudowanymi
ze środków własnych osób fizycznych.


















odpowiada Prezydent Miasta-Roman Wojcieszek

















KW, Foto: M.Busiek














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.