Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Dzień z Prezydencją w I L.O. (foto)

1 lipca 2011 roku Polska obejmuje Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. W tym czasie państwo sprawujące Prezydencję staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i gra kluczową rolę na wszystkich polach aktywności Unii Europejskiej. Jest odpowiedzialne za organizację spotkań UE, nadaje kierunek polityczny Unii, dba o jej rozwój, integrację oraz bezpieczeństwo. Jest to dla Polski niesamowita szansa. W związku z tym piątek, 20.05 odbył się "Dzień z Prezydencją" przygotowany przez uczniów I L.O. im. Słowackiego.

Na uroczystość przybyli przedstawiciele lokalnych władz: Prezydent Miasta Roman Wojcieszek, Wicestarosta Waldemar Mazur i członek Zarządu Powiatu Zenon Nowakowski. Podczas uroczystości można było dowiedzieć się czym jest prezydentura w UE oraz jakie korzyści są z nią związane. Był czas na krótką debatę na linii uczniowie - Prezydent Wojcieszek i Wicestarosta Mazur. Padały pytania m.in. o zmieniający się rynek pracy w Skarżysku w związku z przystąpieniem do UE, czy o przyszłe inwestycje miejskie dofinansowane ze środków unijnych. Miał miejsce też pokaz tańca w wykonaniu Olivii Ciuk i Karola Dulęby - uczniów I L.O.

Druga część uroczystości to prezentacje poszczególnych krajów europejskich przygotowane przez młodzież. Każda klasa przedstawiała inne państwo. Prezentacje były bardzo ciekawe, niejednokrotnie zabawne. Publiczność gromkimi brawami nagradzała wykonawców.

Całe wydarzenie to część działań w ramach konkursu.  I L.O. bierze udział w projekcie "Aktywni, kreatywni - młodzież na rzecz polskiej Prezydencji". Zadaniem uczniów ze Szkolnego Klubu Europejskiego (wraz z ich opiekunem - p. Alicją Wikło) było zorganizowanie Dnia z Prezydencją, nagranie reportażu z niego i wysłanie go do Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Kielcach. Autorzy najlepszych reportaży otrzymają nagrody: za zajęcie I miejsca - wyjazd na wizytę do Parlamentu Europejskiego za zajęcie II i III miejsca - wyjazd na wizytę do Sejmu i Senatu RP.

Uczniom z I L.O. życzymy powodzenia!























































J.Cierniak Foto: A.Ciok
pierwsin.png

wikary

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie