Gimnazjum Nr 2 mistrzem województwa w tenisie stołowym
Organizatorem finału wojewódzkiego , który odbył się 4 kwietnia w Radoszycach był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach oraz Gimnazjum w Radoszycach. W turnieju finałowym wzięło udział 9 drużyn: Gimnazjum Radoszyce, Gimnazjum Nr 16 z Kielc, Gimanzjum Słupia, Gimnazjum Górno, Gimnazjum Waśniów, Gimnazjum Nr 2 Jędrzejów i Gimanzjum Nr 2 Skarżysko - Kamienna. Drużyny zostaly podzielone na trzy grupy, gimnazjum ze Skarżyska trafiło do Grupy A wraz z Kielcami i Jędrzejowem.
W turnieju finałowym doskonale spisała się reprezentacja Gimnazjum Nr 2 ze Skarżyska - Kamiennej, która zdobyła tytuł mistrzowski pokonując w finale Gimnazjum z Radoszyc i Górna. Drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Świercz i Patryk Łyżwa,opiekunem drużyny był Jarosław Kotwica.
W meczach grupowych podopieczni Jarosława Kotwicy pokonali Gimnazjum Nr 2 z Jędrzejowa 3:2 i Gimnazjum Nr 16 z Kielc 3:0 awansując z pierwszego miesca do ścisłego finału. W meczach o miejsca 1-3 Kamil Świercz i Patryk Łyżwa wygrali z rywalami z Radoszyc 3:0 i Górna 3:2 zdobywając tym samym Mistrzostwo Województwa w Tenise Stołowym Chłopców Szkół Gimnazjalnych i awans do finałów ogólnopolskich.
Kamil Świercz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju
W turnieju finałowym doskonale spisała się reprezentacja Gimnazjum Nr 2 ze Skarżyska - Kamiennej, która zdobyła tytuł mistrzowski pokonując w finale Gimnazjum z Radoszyc i Górna. Drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Świercz i Patryk Łyżwa,opiekunem drużyny był Jarosław Kotwica.
W meczach grupowych podopieczni Jarosława Kotwicy pokonali Gimnazjum Nr 2 z Jędrzejowa 3:2 i Gimnazjum Nr 16 z Kielc 3:0 awansując z pierwszego miesca do ścisłego finału. W meczach o miejsca 1-3 Kamil Świercz i Patryk Łyżwa wygrali z rywalami z Radoszyc 3:0 i Górna 3:2 zdobywając tym samym Mistrzostwo Województwa w Tenise Stołowym Chłopców Szkół Gimnazjalnych i awans do finałów ogólnopolskich.
Kamil Świercz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju
Wyniki spotkań grupowych
| NR | DRUŻYNA | WYNIK | DRUŻYNA |
| 1 | Gimnazjum Nr 16 Kielce |
0:3 | Gimnazjum Nr 2 Jędrzejów |
| 2 | Gimnazjum Waśniów |
0:3 | Gimnazjum Radoszyce |
| 3 | Gimnazjum Nr 2 Skarżysko |
3:2 | Gimnazjum Nr 2 Jędrzejów |
| 4 | Gimnazjum Słupia | 1:3 | Gimnazjum Górno |
| 5 | Gimnazjum Nr 16 Kielce | 0:3 | Gimnazjum Nr 2 Skarżysko |
Wyniki spotkań o miejsca 1-3
| NR | DRUŻYNA | WYNIK | DRUŻYNA |
| 1 | Gimnazjum Nr 2 Skarżysko |
3:0 | Gimnazjum Radoszyce |
| 2 | Gimnazjum Radoszyce |
3:2 | Gimnazjum Górno |
| 3 | Gimnazjum Nr 2 Skarzysko |
3:2 | Gimnazjum Górno |
Klasyfikacja końcowa
|
Lp.
|
Drużyna
|
|
1.
|
Gimnazjum Nr 2 Skarżysko - Kamienna |
|
2.
|
Gimnazjum Radoszyce |
|
3.
|
Gimnazjum Górno |
|
4.
|
Gimnazjum Nr 2 Jędrzejów |
|
5.
|
Gimnazjum Słupia |
|
6.
|
Gimnazjum Waśniów |
|
7.
|
Gimnazjum Nr 16 Kielce |
Kamil Świercz - najlepszy zawodnik finału wojewódzkiego
Z.Biber ,Foto:Zbyszek Biber

{fcomments}














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.