ZPRW Skarżysko zwycięzcą VIII Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej MOW-ów i MOS-ów
. W środę 13 maja, na Orliku przy Zespole Szkół Technicznych odbył się VIII Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii i Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Zwycięzcą turnieju została pierwsza drużyna Zespołu Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczych w Skarżysku - Kamiennej.
W VIII Turnieju Piłki Nożnej Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii i Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych wzięło udział sześć drużyn z Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Zawichostu, Podzamcza i Skarżyska - Kamiennej. Turniej rozegrany był systemem "każdy z każdym", mecze trwały 17 minut.
Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju, wszystkie drużyny zostały przywitane przez dyrektora MOW w Skarżysku - Jacka Biedę, oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Jerzy Krawczyk - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie turnieju, wszystkie drużyny zostały przywitane przez dyrektora MOW w Skarżysku - Jacka Biedę, oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Jerzy Krawczyk - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki
Najlepszą drużyną turnieju została reprezentacja Zespół Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczych ze Skarżyska - Kamiennej, która zdobyła 12 punktów, przegrywając tylko jedno spotkanie. Było to pierwsze zwycięstwo Skarżyska w historii turniejów MOW i MOS. Drugie miejsce zajęła drużyna z Zawichostu, trzecie reprezentacja Ostrowca Świętokrzyskiego.
Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku Kamiennej. Nagrody wręczali Katarzyna Bilska - Członek Zarządu Powiatu oraz Jacek Bieda - dyrektor Zespołu Placówek Resocjalizacyjno - Wychowawczych.
Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Bartek Szkutnik (MOS Skarżysko) - 8 bramek, najlepszym bramkarzem został wybrany Eryk Góra z Zawichostu.
Organizator turnieju Jakub Bator składa serdeczne podziękowania Rafałowi Sokołowskiemu, za ośmioletnią, bezinteresowną pomoc w sędziowaniu spotkań oraz Starostwu Powiatowemu w Skarżysku - Kamiennej i Kuratorium Oświaty w Kielcach za ufundowanie nagród.
| DRUŻYNA | Wynik | DRUŻYNA |
| Skarżysko I |
3:0 |
Skarżysko II |
| Ostrowiec Świętokrzyski |
2:0 | Kielce |
| Zawichost | 2:1 | Podzamcze |
| Skarżysko I | 3:2 | Kielce |
| Skarżysko II | 1:6 | Podzamcze |
| Ostrowiec Świętokrzyski | 0:0 | Zawichost |
| Skarżysko I | 5:0 | Podzamcze |
| Kielce | 0:2 | Zawichost |
| Skarżysko II | 0:2 | Ostrowiec Świętokrzyski |
| Skarżysko I | 3:2 | Zawichost |
| Podzamcze | 5:2 | Ostrowiec Świętokrzyski |
| Kielce | 5:2 | Skarżysko II |
| Skarżysko I | 1:3 | Ostrowiec Świętokrzyski |
| Zawichost | 2:0 | Skarżysko II |
| Podzamcze | 1:2 | Kielce |
Tabela
|
Lp.
|
Zespół
|
Mecze
|
Pkt. |
Bramki
|
|
1.
|
Skarżysko I |
5 | 12 | 15:7 |
|
2.
|
Zawichost | 5 | 10 | 8:4 |
|
3.
|
Ostrowiec Św. | 5 | 10 | 9:6 |
|
4.
|
Kielce | 5 | 6 | 9:9 |
|
5.
|
Podzamcze | 5 | 6 | 12:12 |
|
6.
|
Skarżysko II | 5 | 0 | 3:18 |























































































ZB, Foto: Zbyszek Biber

{fcomments}














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.