Remis Granatu z Juventą (foto+audio)
Ponad 800 osób obejrzało inauguracyjne spotkanie skarżyskiego Granatu
w trzeciej lidze na własnym stadionie. Granat tylko zremisował z
Juventą Starachowice 0-0. Gdyby Sławomir Jedynak wykorzystał 100%
sytuację do strzelenia bramki z pierwszej połowy inauguracja trzeciej
ligi w Skarżysku byłaby z pewnością bardziej udana.
Pierwsze minuty spotkania należały do naszego zespołu. W 4 minucie Jedynak był bliski pokonania bramkarza Juventy jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 7 minucie były gracz Juventy- Przemysław Ryński w sytuacji sam na sam z Wróblewskim nie potrafił skierować piłki do siatki. Sześć minut później pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście,ale obrońcy Granatu wybili piłkę na róg. Trzy minuty później ponownie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Jedynak,ale w ostatniej chwili dał się dogonić obrońcom Juventy, którzy wybili piłkę na rzut rożny. Zawodnicy Juventy w tym okresie gry ograniczali się do fauli.
Pierwsze minuty spotkania należały do naszego zespołu. W 4 minucie Jedynak był bliski pokonania bramkarza Juventy jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 7 minucie były gracz Juventy- Przemysław Ryński w sytuacji sam na sam z Wróblewskim nie potrafił skierować piłki do siatki. Sześć minut później pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście,ale obrońcy Granatu wybili piłkę na róg. Trzy minuty później ponownie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Jedynak,ale w ostatniej chwili dał się dogonić obrońcom Juventy, którzy wybili piłkę na rzut rożny. Zawodnicy Juventy w tym okresie gry ograniczali się do fauli.
W 19 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego było groźnie pod naszą bramką. Na szczęście Majecherczyk pewnie złapał piłkę. W 24 minucie kolejny błąd sędziego głównego, który nie dopatrzył się podania zawodnika Juventy do własnego bramkarza. W 26 minucie Sławomir Jedynak znalazł się w idealnej sytuacji do strzelenia bramki i zamiast oddać spokojny strzał po ziemi w kierunku pustej bramki zdecydował się na strzał głową i jak się później okazało była to zła decyzja. Piłka przeleciała nad bramką gości. Była to najlepsza okazja do strzelenia bramki przez nasz zespół w tej części spotkania.
W 34 minucie goście wykonywali rzut wolny.Egzekutorem były zawodnik Krystian Płusa,ale strzał popularnego ,,Krychy" wybronił Majcherczyk. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy goście mogli zdobyć bramkę do szatni. Po niepewnym wybiciu piłki przez skarżyskiego golkipera, zawodnik Juventy uderzył piłkę z 40 metrów do pustej bramki,ale ta przelaciała nad poprzeczką.
W przerwie meczu prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej- Mirosław Malinowski wręczył piłkarzom Granatu oraz drużynie rezerw pamiątkowy puchar z okazji awansu do trzeciej ligi. i A-Klasy.
Po wznowieniu gry na placu gry pojawił się Marcin Kołodziejczyk, który powrócił do składu Granatu po odbytej kontuzji. W drugiej odsłonie gry tempo spotkania nieco siadło. Nie brakowało natomiast fauli z obu stron. Optyczną przewagę osiągnęli goście.Atak za atakiem Juventy,ale na szczęście nie przyniosło to efektu bramkowego. W 73 minucie Anduła z pierwszej piłki próbował pokonać Majcherczyka,ale na szczęście piłka przeleciała obok słupka. Na dwie minuty przed końcem spotkania w zamieszaniu w polu karnym Juventy żaden z naszych zawodników nie potrafił skierować piłki do bramki Juventy i goście wybili piłkę na rzut rożny. W doliczonym czasie gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie okazji do odmienienia losów spotkania i mecz zakończył się podziałem punktów.
Już w środę kolejne spotkanie. Przed podopiecznymi Ireneusza Pietrzykowskiego kolejny długi wyjazd. Tym razem Granat zagra w Limanowej z tamtejszą Limaniovą. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Ireneusz Pietrzykowski-trener Granatu Skarżysko











Nowa flaga kibiców skarżyskiego Granatu...





























































| 2. kolejka - 19-21.08.2011 | ||
|
Granat Skarżysko
|
Juventa Starachowice
|
0:0 |
|
Naprzód Jędrzejów
|
Orlicz Suchedniów
|
3:2 (1:0) |
|
Przebój Wolbrom
|
Szreniawa Nowy Wiśnicz
|
0:0 |
|
Unia Tarnów
|
Górnik Wieliczka
|
2:0 (2:0) |
|
Łysica Bodzentyn
|
Dalin Myślenice
|
2:1 (0:1) |
|
Poprad Muszyna
|
Beskid Andrychów
|
0:0 |
|
Wierna Małogoszcz
|
Janina Libiąż
|
2:0 (0:0) |
|
Lubań Maniowy
|
Limanovia Limanowa
|
0:1 (0:1) |
Tabela ligowa
III liga 2011/2012, grupa: małopolsko-świętokrzyska
Lp. Drużyna M. Pkt. Bramki
|
1
|
Unia Tarnów
|
2
|
6
|
3-0
|
|
2
|
Juventa Starachowice
|
2
|
4
|
4-2
|
|
3
|
Granat Skarżysko-Kam.
|
2
|
4
|
3-1
|
|
4
|
Szreniawa Nowy Wiśnicz
|
2
|
4
|
3-1
|
|
5
|
Przebój Wolbrom
|
2
|
4
|
2-0
|
|
6
|
Wierna Małogoszcz
|
2
|
4
|
2-0
|
|
7
|
Łysica Bodzentyn
|
2
|
4
|
3-2
|
|
8
|
Limanovia Limanowa
|
2
|
4
|
1-0
|
|
9
|
Naprzód Jędrzejów
|
2
|
3
|
4-5
|
|
10
|
Janina Libiąż
|
2
|
3
|
2-3
|
|
11
|
Beskid Andrychów
|
2
|
2
|
1-1
|
|
12
|
Poprad Muszyna
|
2
|
1
|
1-2
|
|
13
|
Dalin Myślenice
|
2
|
0
|
1-3
|
|
14
|
Orlicz Suchedniów
|
2
|
0
|
4-7
|
|
15
|
Lubań Maniowy
|
2
|
0
|
1-4
|
|
16
|
Górnik Wieliczka
|
2
|
0
|
0-4
|
Granat Skarżysko-Juventa Strachowice 0-0
Składy:
GRANAT: 1. Majcherczyk – 6. Chrzanowski, 5. Prus-Niewiadomski, 14. Basąg, 8. Michał Kołodziejczyk – 7. Ryński (77’ 15. K. Rzeszowski), 4. Strzębski (84’ 18. A. Imiela), 17. Mikołajek, 3. Banaszek (46’ 10. Marcin Kołodziejczyk) – 16. Gajos, 11. Jedynak (65’ 9. Tobiszewski)
JUVENTA: 1. Wróblewski – 4. Gębura, 6. Senderowski, 3. Korona, 20. Płusa – 11. Kwiecień, 19. Gruszczyński, 14. Wójtowicz, 7. Kopeć (86' 5. Janik), 10. Kalista - 9. Kamil Stawiarski (71’ 18. Anduła)
Żółte kartki: Michał Kołodziejczyk, Mikołajek (Granat) - Gębura, Sendrowski,Kopeć (Juventa)
Sędziował:Szymon Ubożak (Kielce)
Widzów: 800
M.Busiek, M.Gruszczyński, Foto: Mariusz Busiek














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.