Obchody Dnia Patrona w SP 9 w Skarżysku-Kamiennej
21 lutego grupa uczniów z p. Małgorzatą Strószczyk wędrując śladami Patrona zdobyła Łysicę. W szkole uroczyste obchody, w których wzięli udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zorganizowano 24 lutego. Rozpoczęto je Mszą św. w intencji ks. profesora Włodzimierza Sedlaka odprawioną w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła przez ks. proboszcza Mirosława Janowskiego.
Następnie wszyscy spotkali się w szkole, gdzie po złożeniu kwiatów pod tablicą Patrona obejrzeli występ uczniów, któremu towarzyszyły słowa Patrona ,, Człowiek wtedy dopiero ma wartość, o ile żyje nie dla siebie, ale dla drugich”. Uczniów przygotowała do występu Pani Anna Łagoźna, nauczycielka języka polskiego.
Na zakończenie występu Kapituła powołana przy Szkole Podstawowej nr 9 przyznała pośmiertne odznaczenie ks. prof. W. Sedlakowi: Szkolny Order Uśmiechu. Zgodnie z tradycją laureat powinien wypić sok z cytryny. O dopełnienie tego warunku została poproszona Dyrektor Renata Bilska.
W drugiej części ks. prof. Włodzimierza Sedlaka wspominali przybyli goście: Pani Wiesława Turecka, Pani Joanna Kalisz Półtorak i Pan Ryszard Sowa.
Na zakończenie wszystkim sprawiło radość wspólne zaśpiewanie piosenki, której słowa ułożyła Dyrektor Renata Bilska w 2006r.
Następnie wszyscy spotkali się w szkole, gdzie po złożeniu kwiatów pod tablicą Patrona obejrzeli występ uczniów, któremu towarzyszyły słowa Patrona ,, Człowiek wtedy dopiero ma wartość, o ile żyje nie dla siebie, ale dla drugich”. Uczniów przygotowała do występu Pani Anna Łagoźna, nauczycielka języka polskiego.
Na zakończenie występu Kapituła powołana przy Szkole Podstawowej nr 9 przyznała pośmiertne odznaczenie ks. prof. W. Sedlakowi: Szkolny Order Uśmiechu. Zgodnie z tradycją laureat powinien wypić sok z cytryny. O dopełnienie tego warunku została poproszona Dyrektor Renata Bilska.
W drugiej części ks. prof. Włodzimierza Sedlaka wspominali przybyli goście: Pani Wiesława Turecka, Pani Joanna Kalisz Półtorak i Pan Ryszard Sowa.
Na zakończenie wszystkim sprawiło radość wspólne zaśpiewanie piosenki, której słowa ułożyła Dyrektor Renata Bilska w 2006r.














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.