Jubileuszowa XX Zimowa Akademia Karate uroczyście zakończona
XX Zimowa Akademia Karate zorganizowana była przez Zbigniewa Zaborskiego oraz Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” przy wsparciu Urzędu Miasta. W tym roku w zajęciach sportowo - rekreacyjnych wzięło udział blisko 70 uczestników.
Mimo iż klub nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej to dzięki środkom własnym, pochodzących ze składek członkowskich członków klubu i sponsorom zorganizował kolejną Zimową Akademię Karate dla dzieci, młodzieży z terenu miasta i nie tylko. Zimowa Akademia Karate to propozycja na aktywne spędzanie czasu wolnego dla osób, które pozostały w ferie w mieście.
Dzieci i młodzież podczas trwania Zimowej Akademii Karate uczestniczyły w zajęciach na sali gimnastycznej – grach i zabawach, zapoznawali się z podstawami karate, samoobrony, a przede wszystkim mieli okazję do poprawy swojej sprawności pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego. Ale zajęcia na sali to nie wszystko, uczestnicy akademii jeździli także na łyżwach na miejskim lodowisk oraz wyjeżdżali na wycieczki.
Pierwszą z nich był wyjazd do Parku Wodnego w Krakowie, gdzie dziec przez trzy godziny wspaniale się bawiły i korzystały ze wszystkich atrakcji parku pod okiem nie tylko ratowników, ale także pod okiem instruktorów, opiekunów i organizatora Akademii sensei Zbigniewa Zaborskiego.
Kolejną wycieczką był wyjazd na basen do Starachowic gdzie dzieci korzystały z kąpieli basenowej nauki pływania,a instruktorzy zorganizowali im na terenie basenu zabawy i konkurencje z nagrodami. Był też wyjazd na narty do Krajna.
Dzieci i młodzież podczas trwania Zimowej Akademii Karate uczestniczyły w zajęciach na sali gimnastycznej – grach i zabawach, zapoznawali się z podstawami karate, samoobrony, a przede wszystkim mieli okazję do poprawy swojej sprawności pod okiem sensei Zbigniewa Zaborskiego. Ale zajęcia na sali to nie wszystko, uczestnicy akademii jeździli także na łyżwach na miejskim lodowisk oraz wyjeżdżali na wycieczki.
Pierwszą z nich był wyjazd do Parku Wodnego w Krakowie, gdzie dziec przez trzy godziny wspaniale się bawiły i korzystały ze wszystkich atrakcji parku pod okiem nie tylko ratowników, ale także pod okiem instruktorów, opiekunów i organizatora Akademii sensei Zbigniewa Zaborskiego.
Kolejną wycieczką był wyjazd na basen do Starachowic gdzie dzieci korzystały z kąpieli basenowej nauki pływania,a instruktorzy zorganizowali im na terenie basenu zabawy i konkurencje z nagrodami. Był też wyjazd na narty do Krajna.
Dzisiaj w Kombinacie Formy odbyło się uroczyste zakończenie XX Zimowej Akademii Karate, w którym udział wzięli rodzice, sponsorzy, zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. - Andrzej Brzeziński, wiceprezydent miasta oraz Adam Ciok, nieetatowy członek Zarządu Powiatu.
Podczas uroczystości zakończenia akademii uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, których nauczyli się przez dwa tygodnie. Później zaproszeni goście wręczyli wszystkim uczestnikom Zimowej Akademii Karate pamiątkowe dyplomy. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki otrzymali również certyfikaty potwierdzające podwyższenie swoich stopni kyu.
Mimo iż akademia została oficjalne zakończona, jutro uczestnicy pojadą jeszcze na wycieczkę do Warszawy lub Radomia, do Parku Trampolin.

Zbigniew Zaborski - organizator Zimowej Akademii Karate










Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.