Trwają prace przy modernizacji dworca PKP
W ramach realizacji zadania inwestycyjnego dworzec w Skarżysku-Kamiennej będzie kompleksowo zmodernizowany i dostosowany do współczesnych potrzeb podróżnych. Obiekt ma stać się nie tylko bardziej nowoczesny i funkcjonalny, ale i (dzięki instalacji monitoringu) ma wzrosnąć w nim i w jego bezpośredniej okolicy poziom bezpieczeństwa.Podróżni będą mogli korzystać z czytelnego systemu informacji, a budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i z ograniczonymi możliwościami poruszania się (pojawi się m.in. pochylnia dla osób niepełnosprawnych, ścieżki prowadzące dla osób niewidomych i niedowidzących oraz mapy tyflograficzne). Ważnym elementem inwestycji ma być budowa publicznego parkingu na 114 samochodów po przeciwnej stronie układu torowego. W ramach zadania zaplanowano również zmiany w najbliższym otoczeniu dworca (zieleń, organizacja przestrzeni).
Obecnie trwają prace przygotowawcze. Budowany jest m.in. tymczasowy dworzec (obok lokomotywy), który będzie dostępny dla podróżnych prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
Prace budowlane rozpoczęły się w maju br, a ich zakończenie planowane jest na koniec 2020 roku.





Tak będzie wyglądała iluminacja dworca PKP po modernizacji:

Tak będą wyglądały wnętrza dworca PKP po modernizacji (tzw. cicha poczekalnia i kasy biletowe):











Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.