Turniej Budowlany w ZST (foto+audio)
W Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku odbył się Turniej Budowlany. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy budowlanej wśród uczniów ZST.
Konkurs ten organizowany jest już od wielu lat, a rozgrywany jest w trzech etapach. W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie rozpoznanie budowli prezentowanych na zdjęciach oraz odpowiadanie na pytania tzw. zamknięte. Do kolejnego etapu przeszły osoby, które popełniły najmniej błędów . W drugim etapie uczestnicy rozwiązywali krzyżówki. Drużyna (osoby), która jako pierwsza rozwiązała krzyżówkę przeszła bezpośrednio do kolejnego etapu. W ostatnim etapie zawodnicy konkursu rozpoznawali budowle z terenu miasta Skarżyska i był to etap końcowy. W konkursie wzięli udział uczniowie klas technikalnych i zawodowych (po jednym uczestniku z każdej klasy).
I miejsce: Robert Januchta
II miejsce (aequo): Kamil Rut i Michał Skórkewicz
Rozstrzygnięto również konkurs architektoniczny ogłoszony w szkołach gimnazjalnych. Zadanie polegało na wykonaniu prac plastycznych techniką tuszu lub ołówku na formacie A-3 . Uczestniczy konkursu mieli za zadanie narysować najbardziej charakterystyczne elementy architektury naszego miasta. Na konkurs wpłynęło wiele prac, spośród których wybrano najlepsze.
I miejsce: Mateusz Błach (Gim. Nr. 3)
II miejsce: Martyna Koselnik (Gim. Nr. 3)
III miejsce: Martyna Miernik (Gim. w Suchedniowie)
Konkurs ten organizowany jest już od wielu lat, a rozgrywany jest w trzech etapach. W pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie rozpoznanie budowli prezentowanych na zdjęciach oraz odpowiadanie na pytania tzw. zamknięte. Do kolejnego etapu przeszły osoby, które popełniły najmniej błędów . W drugim etapie uczestnicy rozwiązywali krzyżówki. Drużyna (osoby), która jako pierwsza rozwiązała krzyżówkę przeszła bezpośrednio do kolejnego etapu. W ostatnim etapie zawodnicy konkursu rozpoznawali budowle z terenu miasta Skarżyska i był to etap końcowy. W konkursie wzięli udział uczniowie klas technikalnych i zawodowych (po jednym uczestniku z każdej klasy).
I miejsce: Robert Januchta
II miejsce (aequo): Kamil Rut i Michał Skórkewicz
Rozstrzygnięto również konkurs architektoniczny ogłoszony w szkołach gimnazjalnych. Zadanie polegało na wykonaniu prac plastycznych techniką tuszu lub ołówku na formacie A-3 . Uczestniczy konkursu mieli za zadanie narysować najbardziej charakterystyczne elementy architektury naszego miasta. Na konkurs wpłynęło wiele prac, spośród których wybrano najlepsze.
I miejsce: Mateusz Błach (Gim. Nr. 3)
II miejsce: Martyna Koselnik (Gim. Nr. 3)
III miejsce: Martyna Miernik (Gim. w Suchedniowie)

O konkursie opowiada Grażyna Burtnik- organizator






























MB, Foto: Mariusz Busiek, Audio:M.Busiek








Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.