II Piknik Kawaleryjski - dzień 2 (foto)
Blisko 300 osób wzięło udział w imprezach zorganizowanych w ramach drugiego dnia II Pikniku Kawaleryjskiego przygotowanego z okazji 71. rocznicy bitwy pod Rogowym Słupem (pod Rosochami). Impreza ma upamiętniać potyczkę pomiędzy Wydzielonym Oddziałem Wojska Polskiego pod dowództwem mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” a wojskami hitlerowskimi. Organizatorami tegorocznego Pikniku Kawaleryjskiego są: Urząd Gminy w Bliżynie, Urząd Miasta i Gminy w Suchedniowie, Urząd Gminy w Zagnańsku oraz Parafia św. Ludwika w Bliżynie.
Drugi dzień pikniku rozpoczął się rajdów: pieszego (Bliżyn - Jastrzębia - Świnia Góra - Rosochy - pomnik koło Rogowego Słupa), rowerowego: (Bliżyn - Drożdżów -Sorbin - Odrowążek - Szałas - Rosochy - pomnik koło Rogowego Słupa) i konnego. Przed pomnikiem na Rogowym Słupie, została odprawiona polowa msza święta, złożono wieńce i zapalono znicze. Później uczestnicy pikniku przenieśli się na plac przed leśniczówką na Świniej Górze. Tam publiczność mogła obejrzeć popisy ułańskie w wykonaniu Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, dla wszystkich przygotowano również ognisko (z tradycyjną grochówką i kiełbaską) i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (pod przewodnictwem Wacława Pejasa i chóru „Lutnia”).

































































































KW Foto: M.Busiek
Drugi dzień pikniku rozpoczął się rajdów: pieszego (Bliżyn - Jastrzębia - Świnia Góra - Rosochy - pomnik koło Rogowego Słupa), rowerowego: (Bliżyn - Drożdżów -Sorbin - Odrowążek - Szałas - Rosochy - pomnik koło Rogowego Słupa) i konnego. Przed pomnikiem na Rogowym Słupie, została odprawiona polowa msza święta, złożono wieńce i zapalono znicze. Później uczestnicy pikniku przenieśli się na plac przed leśniczówką na Świniej Górze. Tam publiczność mogła obejrzeć popisy ułańskie w wykonaniu Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich, dla wszystkich przygotowano również ognisko (z tradycyjną grochówką i kiełbaską) i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (pod przewodnictwem Wacława Pejasa i chóru „Lutnia”).
Patronem medialnym II Pikniku Kawaleryjskiego był portal skarzysko24.pl

































































































KW Foto: M.Busiek














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.