Inauguracja roku Marii Curie-Skłodowskiej (foto)
„Jestem z tych, którzy wierzą, iż Nauka jest czymś bardzo pięknym.”
3 grudnia 2010 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2011 rokiem Marii Skłodowskiej-Curie. W setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej- Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii za odkrycie nowych pierwiastków – polonu i radu – społeczność szkolna Zespołu Szkół Publicznych nr 4 oddaje hołd jednemu z najwybitniejszych naukowców naszych czasów, a zarazem swojej patronce.
Szkoła otrzymała imię Marii Skłodowskiej-Curie 20 listopada 1967 roku. Pracy uczniów i nauczycieli przyświecają odtąd słowa patronki widniejące na mosiężnej tablicy: „Jestem z tych, którzy wierzą, iż Nauka jest czymś bardzo pięknym.”
W roku poświęconym Marii Skłodowskiej-Curie nauczyciele i uczniowie tej szkoły podejmą szereg działań dla przypomnienia dokonań tej wielkiej uczonej. Zapraszają młodzież z terenu miasta i powiatu do licznych konkursów, przygotowują prezentacje, wystawy i przedstawienia tematycznie związane z postacią Marii Skłodowskiej-Curie, jej życiem i odkryciami.
Zorganizowana 31 marca sesja poświęcona wielkiej uczonej, inaugurująca obchody rocznicowe, zgromadziła w murach ZSP nr 4 uczniów i nauczycieli ze skarżyskich szkół podstawowych i gimnazjów. Programu przygotowanego przez uczniów ZSP nr 4 wysłuchał także naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM pan Krzysztof Myszka.
Jako gość specjalny wystąpiła z prelekcją pani dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, która niezwykle ciekawie opowiedziała o bohaterce uroczystości. Dzięki uprzejmości pani dyrektor uczestnicy inauguracji mogli także obejrzeć wystawę pt. „Życie i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie” sprowadzoną z muzeum.
Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie, serdecznie podziękowała dyrektor Zespołu Szkół nr 4 pani Alina Mączyńska.














Szkoła otrzymała imię Marii Skłodowskiej-Curie 20 listopada 1967 roku. Pracy uczniów i nauczycieli przyświecają odtąd słowa patronki widniejące na mosiężnej tablicy: „Jestem z tych, którzy wierzą, iż Nauka jest czymś bardzo pięknym.”
W roku poświęconym Marii Skłodowskiej-Curie nauczyciele i uczniowie tej szkoły podejmą szereg działań dla przypomnienia dokonań tej wielkiej uczonej. Zapraszają młodzież z terenu miasta i powiatu do licznych konkursów, przygotowują prezentacje, wystawy i przedstawienia tematycznie związane z postacią Marii Skłodowskiej-Curie, jej życiem i odkryciami.
Zorganizowana 31 marca sesja poświęcona wielkiej uczonej, inaugurująca obchody rocznicowe, zgromadziła w murach ZSP nr 4 uczniów i nauczycieli ze skarżyskich szkół podstawowych i gimnazjów. Programu przygotowanego przez uczniów ZSP nr 4 wysłuchał także naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu UM pan Krzysztof Myszka.
Jako gość specjalny wystąpiła z prelekcją pani dyrektor Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie Małgorzata Sobieszczak-Marciniak, która niezwykle ciekawie opowiedziała o bohaterce uroczystości. Dzięki uprzejmości pani dyrektor uczestnicy inauguracji mogli także obejrzeć wystawę pt. „Życie i dokonania Marii Skłodowskiej-Curie” sprowadzoną z muzeum.
Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie, serdecznie podziękowała dyrektor Zespołu Szkół nr 4 pani Alina Mączyńska.














KM Foto: KM














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.