II Turniej Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej
W hali sportowej I LO w Skarżysku - Kamiennej odbył się II Turniej Sędziów Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej, którego organizatorem byli Michał Fiutowski i Rafał Witkowski przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Skarżysku. Po raz drugi mistrzostwa sędziów zorganizowali skarżyscy sędziowie siatkówki.
W turnieju udział wzięło 5 drużyn: Kielce, Podwójna Team Kielce, Staszów, Jędrzejów oraz gospodarz turnieju zespół Skarżyska - Kamiennej. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
Najlepszą drużyną okazała się drużyna z Kielc, która nie miała sobie równych wygrywając wszystkie spotkania, w decydującym meczu o zwycięstwie pokonali ubiegłorocznych mistrzów Podwójną Team Kielce 2:1. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Podwójna Team Kielc , trzecie miejsce zajęła ekipa ze Staszowa. Gospodarze turnieju zajęli czwarte miejsce, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, na piątym miejscu turniej zakończyli sędziowie z Jędrzejowa.
Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale, które wręczali Starosta Skarżyski oraz zawodniczka Orlen Ligi (AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) - Alicja Stefańska.
Na zakończnie turnieju przewodniczący Wydziału Sędziowskiego Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej Szymon Pindral podziękował organizatorom za świetną organizację mistrzostw oraz zapowiedział, że chętnie przyjedzie w przyszłym roku do Skarżyska na III edycję mistrzostw.
Reprezentacja skarżyskich sędziów wystąpiła w składzie: Leszek Fiutowski, Dariusz Bilski, Rafał Witkowski, Michał Malinowski, Renata Dachno, Michał Fiutowski, Klaudia Grzyb i Kamil Winiarski.
W turnieju udział wzięło 5 drużyn: Kielce, Podwójna Team Kielce, Staszów, Jędrzejów oraz gospodarz turnieju zespół Skarżyska - Kamiennej. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
Najlepszą drużyną okazała się drużyna z Kielc, która nie miała sobie równych wygrywając wszystkie spotkania, w decydującym meczu o zwycięstwie pokonali ubiegłorocznych mistrzów Podwójną Team Kielce 2:1. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Podwójna Team Kielc , trzecie miejsce zajęła ekipa ze Staszowa. Gospodarze turnieju zajęli czwarte miejsce, podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, na piątym miejscu turniej zakończyli sędziowie z Jędrzejowa.
Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale, które wręczali Starosta Skarżyski oraz zawodniczka Orlen Ligi (AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) - Alicja Stefańska.
Na zakończnie turnieju przewodniczący Wydziału Sędziowskiego Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej Szymon Pindral podziękował organizatorom za świetną organizację mistrzostw oraz zapowiedział, że chętnie przyjedzie w przyszłym roku do Skarżyska na III edycję mistrzostw.
Reprezentacja skarżyskich sędziów wystąpiła w składzie: Leszek Fiutowski, Dariusz Bilski, Rafał Witkowski, Michał Malinowski, Renata Dachno, Michał Fiutowski, Klaudia Grzyb i Kamil Winiarski.
| Wyniki |
||
| Jędrzejów | Podwójna Team Kielce |
0:2 ( 7:25,20:25) |
| Staszów | Kielce | 0:2 (25:19,25:20) |
| Jędrzejów | Staszów | 0:2 (23:25,20:25) |
| Skarżysko | Podwójna Team Kielce | 0:2 (23:25,20:25) |
| Staszów | Skarżysko | 2:0 (25:19,25:14) |
| Kielce | Jędrzejów | 2:0 (25:18,25:20) |
| Skarżysko | Kielce | 0:2 (18:25,8:25) |
| Staszów | Podwójna Team Kielce | 0:2 |
| Kielce | Podwójna Team Kielce | 2:1 |
| Skarżysko | Jędrzejów | 2:0 (25:7,25:20) |
Klasyfikacja końcowa turnieju
|
Lp.
|
Zespół
|
|
1.
|
Kielce |
|
2.
|
Podwójna Team Kielce |
|
3.
|
Staszów |
|
4.
|
Skarżysko - Kamienna |
|
5.
|
Jędrzejów |
Najlepszy zawodnik turnieju: Mateusz Grabda (Kielce)
Najlepsza zawodniczka turnieju: Karolina Giel ( Podwójna Team Kielce).
Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Skarżysku - Kamiennej za pomoc przy organizacji turnieju oraz za ufunduwanie pucharów i medali dla zawodników.
Najlepsza zawodniczka turnieju: Karolina Giel ( Podwójna Team Kielce).
Organizatorzy turnieju serdecznie dziękują Starostwu Powiatowemu w Skarżysku - Kamiennej za pomoc przy organizacji turnieju oraz za ufunduwanie pucharów i medali dla zawodników.
Z.B, Foto: Zbyszek Biber

{fcomments}














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.