Erbel mistrzem Skarżyska w Piłce Ręcznej
. 5 listopada w hali sportowej I LO im. J.Słowackiego odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt, turniej rozegrano w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych. Tytuł mistrzowski zdobyła drużyna I LO, która w finale pokonała II LO im.A.Mickiewicza 5:2
Organizatorem cyklu turniejów Współzawodnictwa Sportowego Szkól Ponadgimnazjalnych jest Wydział Edukacji,Kultury,Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego. Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt w Piłce Ręcznej odbyły się przy współpracy z Waldemarem Mączką nauczycielem Zespołu Szkół Samochodowo - Usługowych, który zorganizował zawody.
W turnieju wzięło udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się I LO, ZSSU i ZSE, w grupie B: II LO, III LO i ZSTM. W grupach rywalizowano systemem "każdy z każdym".
W wyniku spotkań grupowych do półfinałów awansowały I LO im.J.Sławackiego, Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych, II LO im.A.Mickiewicza i III LO im.S,Staszica.
W meczu o 5 miejsce w turnieju Zespół Szkół Ekonomicznych pokonał Zespół Szkół Transportowo - Samochodowych 4:2.
Pierwszym finalistą została drużyna ILO , która w półfinale pokonała III LO 13:0, w drugim półfinale II LO wygrało z ZSSU 6:3.
Trzecie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja ZSSU, która w małym finale pokonała III LO 4:0. Mistrzem Skarżyska Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt została drużyna I LO im.J.Słowackiego, która w finale pokonała II LO im. A.Mickiewicza 5:2
Najlepsze drużyny otrzymały z rąk Starosty Skarżyskiego pomiątkowe dyplomy i puchary.
W wyniku spotkań grupowych do półfinałów awansowały I LO im.J.Sławackiego, Zespół Szkół Samochodowo - Usługowych, II LO im.A.Mickiewicza i III LO im.S,Staszica.
W meczu o 5 miejsce w turnieju Zespół Szkół Ekonomicznych pokonał Zespół Szkół Transportowo - Samochodowych 4:2.
Pierwszym finalistą została drużyna ILO , która w półfinale pokonała III LO 13:0, w drugim półfinale II LO wygrało z ZSSU 6:3.
Trzecie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja ZSSU, która w małym finale pokonała III LO 4:0. Mistrzem Skarżyska Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt została drużyna I LO im.J.Słowackiego, która w finale pokonała II LO im. A.Mickiewicza 5:2
Najlepsze drużyny otrzymały z rąk Starosty Skarżyskiego pomiątkowe dyplomy i puchary.
Wyniki Grupowe Turnieju
| GR | DRUŻYNA | Wynik | DRUŻYNA |
| A | I LO |
8:0 |
ZSSU |
| B | II LO |
5:1 |
III LO |
| A | I LO |
10:3 | ZSE |
| B | II LO |
9:0 |
ZSTM |
| A | ZSSU | 5:1 |
ZSE |
| B | III LO |
5:2 |
ZSTM |
| Mecze | DRUŻYNA | Wynik | DRUŻYNA |
| Półfinał | I LO |
13:0 |
III LO |
| Pólfinał | ZSSU | 3:6 |
II LO |
| 3 miejsce |
III LO |
0:4 |
ZSSU |
| FINAŁ |
I LO |
5:2 |
II LO |




















































































ZB, Foto: Zbyszek Biber

{fcomments}












Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.