Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Mam nadzieję, że z mistrzostw świata też przyjadę ze złotym medalem

We wtorek, 3 sierpnia, informowaliśmy o wielkim sukcesie skarżyszczanki Wiktorii Sieczki, która zdobyła tytuł mistrzyni Europy w trójboju siłowym. Zawodniczka pochodząca ze Skarżyska-Kamiennej, a reprezentująca klub Wiking Starachowice przywiozła z Pilzna cztery złote medale (trzy za zwycięstwo poszczególnych konkurencji składających się na trójbój i jeden za tytuł mistrzowski w trójboju). Wiktoria wraz z trenerami wróciła już z Czech, była okazja spotkać się i pogratulować sukcesu.

Wiktoria trenuje trójbój od czerwca 2020 roku, ma już na koncie wiele sukcesów. Zdobywała osiem razy mistrzostwo Polski w swojej kategorii wiekowej, teraz zdobyła mistrzostwo Europy. Jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej, obecnie uczy się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Wcześniej grała w piłkę nożną w drużynie kobiecej eSKa Skarżysko. Wiktoria trenuje na co dzień  klubie Silver Gym w Skarżysku-Kamiennej. 

- Plan został wykonany, mistrzostwo Europy zdobyte to najważniejsze. Wiki zrobiła to, co miała zrobić. Za trzy tygodnie, podczas mistrzostw świata w Rumunii będzie już spokojniej, teraz nabrała doświadczenia, wie jak to się odbywa – powiedział Rafał Lipka, trener Wiktorii.

- Start był na tyle bardzo dobry, że Wiki zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji wszystkich juniorek do lat 18. Znakomity debiut, przegrała tylko z Ukrainkami, które były w świetnej formie na tych mistrzostwach – mówi Rafał Lipka.

- Pojechała wygrać, i tak jak zapowiadała wygrała. Na mistrzostwach świata będzie już nieco trudniej, bo musi udowodnić, że jako najlepsza Europejka jest mocna. Musi pokazać klasę – podkreśla trener Rafał Lipka.

- Wika włożyła w ten sukces ogrom pracy. Gdyby nie ciężka i systematyczna praca na treningach, tego sukcesu był nie było. To mistrzostwo jak najbardziej jej się należało. Jestem bardzo dumna z Wiktorii – podkreślała trenerka Klaudia Maciąg.

- Mam nadzieję, że teraz podejdzie z chłodną głową, wie już jak to wygląda. Tutaj był stras, ale wszystko poszło dobrze. Na mistrzostwach świata powalczymy o medal - zaznacza Klaudia Maciąg.

- Był to mój pierwszy start w zawodach międzynarodowych. Jak na pierwszy raz myślę że było super, pomimo bardzo dużego stresu i kilku chwil zwątpienia dałam radę a to chyba najważniejsze – podkreśla Wiktoria Sieczka.

- Mam nadzieję, że z mistrzostw świata też przyjadę ze złotym medalem, co będzie zobaczymy – dodaje Wiktoria.

- Atmosfera na mistrzostwach była bardzo fajna, wszystko fajnie było zorganizowane, nie było dużych opóźnień, przynajmniej u mnie w grupie.- Stanąć na podium i wysłuchać hymnu, to chyba najlepsze uczucie jakie było mi dane do tej pory przeżyć– podkreśla złota medalistka mistrzostw Europy w trójboju siłowym – zaznacza Wiktoria.

- Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli coś od siebie, żeby pomóc mi przy tym starcie. Dziękuje za słowa wsparcia, bo było ich bardzo dużo, za to że wierzyliście we mnie do samego końca i mówiliście że dam radę. Podziękowania kieruję też do Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej, który wsparł mój wyjazd– mówi Wiktoria Sieczka. 

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie