W proteście zablokowali "siódemkę" (f.+a.+v.)
Dzisiaj odbyła się akcja protestacyjna przeciwko anulowaniu przez Ministerstwo Infrastruktury przetargu na budowę odcinka S7 Skarżysku-Kamienna - granica województwa organizowana przez Radę Osiedla Książęce i Pogorzałe.
Punktualnie o godz. 15.00 na przejście dla pieszych u zbiegu ulic Warszawskiej i Rycerskiej (osiedle Książęce) wyszło ok 100 protestujących. Wśród nich m.in. posłowie na Sejm RP: Maria Zuba i Andrzej Bętkowski (zabrakło zapraszanej na protest poseł Marzeny Okły-Drewnowicz , zatrzymały ją - jak powiedziała - ważne obowiązki w Warszawie), Prezydent Roman Wojcieszek, Zastepcy Prezydenta - Grzegorz Małkus i Stanisław Grzesiak, Starosta Michał Jędrys, członek Zarządu Powiatu Stanisław Dymarczyk, a także liczni przedstawiciele Rady Miasta.
Organizatorzy akcji chcięli zaprotestować przeciwko anulowaniu przetargu na budowę odcinka S7, który w praktyce oznacza według nich m.in. blokadę rozwoju Skarżyska, blokadę rozwoju Pogorzałego i brak poprawy bezpieczeństwa - wypadki śmiertelne i zagrożenie E7 (a także utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców Pogorzałego i Książęcego). Protestem chcięli również zwrócić uwagę na poniesione już spore wydatki na procedury przetargowe (przetarg już rozstrzygnięty - do 6 lutego trzeba z wykonawcą podpisać umowę na realizację inwestycji).
Wedug zapowiedzi organizatorów to pierwsza, ale nie ostatnia akcja prostestacyjna (jeśli bedzie taka potrzeba) przeciwko anulowaniu przetargu na budowę odcinka S7.
Maria Zuba-poseł na Sejm RP
Piotr Grabowski
Artur Mazurkiewicz
Piotr Grabowski
Artur Mazurkiewicz




















































KW, Foto: M. Busiek, A. Gula V: A.Gula














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.