Pucharowe zwycięstwo Granatu Skarżysko w Łagowie
. W sobotę 15 listopada piłkarze Granatu Skarżysko rozegrali spotkanie 1/8 Okręgowego Pucharu Polski, rywalem podopiecznych trenera Ireneusza Pietrzykowskiego był czwartoligowy ŁKS Łagów, spotkanie zakończyło się zwycięstwem Granatu 1:0 po bramce Mateusza Dziubka w 87 minucie.
Trenerem drużyny z Łagowa jest były asystent trenera Pietrzykowskiego i były trener rezerw Granatu Rafał Gołofit, w drużynie rywali występują również zawodnicy, którzy kiedyś grali w skarżyskim klubie, bramkarz Tomasz Borgensztajn - wychowanek Granatu, Piotr Markowicz, Krzysztof Rzeszowski oraz Albert Brudek. W drużynie Granatu zabrakło dziś kapitana Marcina Kołodziejczyka, Damiana Chrzanowskiego oraz Mateusza Fryca.
Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Granat, jednak gospodarze łatwo skóry nie oddali, w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem stwarzając sobie kilka sytuacji, w 10 minucie Świątek uderzył groźnie z rzutu wolnego nad poprzeczką, w 18 minucie doskonała sytuacja Granatu, Mianowany przymierzył w okienko z rzutu wolnego, jednak Borgensztajn świetnie interweniował, dwie minuty później Mateusz Dziubek zmarnował doskonałą sytuację, przegrał pojedynek sam na sam z Borgensztajnem.
W 36 minucie Rafalski był bliski pokonania Majcherczyka, ale jego strzał po poprzeczkę obronił bramkarz trójkolorowych, w 39 minucie Bartosz Malinowski mógł wpisać się na listę strzelców, na drodze stanął mu dobrze spisujący się Borgensztajn, w kolejnej akcji ponownie Malinowski był bliski zdobycia bramki, ale będą sam na sam trafił prosto w golkipera Łagowa. Do przerwy remis 0:0
W drugiej połowie Granat ruszył od początku do ataków, w 51 minucie Michał Gajos był bliski pokonania Borgensztajna, ale jego strzał głową trafia w poprzeczkę, chwilę później Jan Kowalski będąc sam na sam chciał przelobować bramkarza gospodarzy, piłka trafiła wysoko nad poprzeczką. W 66 minucie kolejna doskonała sytuacja Kowalskiego, piłka po jego strzale mija o centymetry słupek. Okazji do zdobycia bramki było jeszcze wiele, ale strzały Dziubka, Kowalskiego i Imieli minimalnie mijały bramkę ŁKS-u. Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki w 87 minucie Mateusz Dziubek w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym znalazł drogę do bramki. Granat Skarżysko pokonał ŁKS Łagów 1:0 i awansował do 1/4 OPP.
Zdecydowanym faworytem tego spotkania był Granat, jednak gospodarze łatwo skóry nie oddali, w pierwszej połowie byli równorzędnym rywalem stwarzając sobie kilka sytuacji, w 10 minucie Świątek uderzył groźnie z rzutu wolnego nad poprzeczką, w 18 minucie doskonała sytuacja Granatu, Mianowany przymierzył w okienko z rzutu wolnego, jednak Borgensztajn świetnie interweniował, dwie minuty później Mateusz Dziubek zmarnował doskonałą sytuację, przegrał pojedynek sam na sam z Borgensztajnem.
W 36 minucie Rafalski był bliski pokonania Majcherczyka, ale jego strzał po poprzeczkę obronił bramkarz trójkolorowych, w 39 minucie Bartosz Malinowski mógł wpisać się na listę strzelców, na drodze stanął mu dobrze spisujący się Borgensztajn, w kolejnej akcji ponownie Malinowski był bliski zdobycia bramki, ale będą sam na sam trafił prosto w golkipera Łagowa. Do przerwy remis 0:0
W drugiej połowie Granat ruszył od początku do ataków, w 51 minucie Michał Gajos był bliski pokonania Borgensztajna, ale jego strzał głową trafia w poprzeczkę, chwilę później Jan Kowalski będąc sam na sam chciał przelobować bramkarza gospodarzy, piłka trafiła wysoko nad poprzeczką. W 66 minucie kolejna doskonała sytuacja Kowalskiego, piłka po jego strzale mija o centymetry słupek. Okazji do zdobycia bramki było jeszcze wiele, ale strzały Dziubka, Kowalskiego i Imieli minimalnie mijały bramkę ŁKS-u. Gdy wydawało się, że dojdzie do dogrywki w 87 minucie Mateusz Dziubek w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym znalazł drogę do bramki. Granat Skarżysko pokonał ŁKS Łagów 1:0 i awansował do 1/4 OPP.
ŁKS Łagów - Granat Skarżysko 0:1 (0:0)
0:1 Mateusz Dziubek '87
Granat: Majcherczyk - Ostrowski (46.Michalski), Gębura, Styczyński, Kupczyk - Mianowany (46.Wolski), Imiela, Gajos (67.Markowicz), Malinowski,Kowalski,Dziubek
ŁKS: Borgensztajn - Bujakowski, M.Pustuła, T.Pustuła, Rafalski (65.Kukiełka) - Piotrowicz, Brudek, Rzeszowski, Świątek (75.Włodarczyk), Żak, Bochniak
żk - Gajos, Mianowany, Markowicz
Sędziował: Kamil Pastuszka (Starachowice)
Wyniki 5 rundy OPP -15 listopada
| NR | DRUŻYNA | Data | DRUŻYNA |
| 1 | Moravia Morawica |
2:3 |
TS 1946 Nida Pińczów |
| 2 | Neptun Końskie |
1:3 | Łysica Bodzentyn |
| 3 | Olimpia Pogoń Staszów |
1:5 | KSZO 1929 Ostrowiec Św. |
| 4 | Sparta Kazimierza Wielka | 1:1 k.5:4 |
Czarni Połaniec |
| 5 | ŁKS Łagów |
0:1 | Granat Skarżysko |
| 6 | Alit Ożarów |
1:2 | Wisła Sandomierz |
| 7 | Spartakus Daleszyce |
0:1 | Partyzant Radoszyce |
| 8 | GKS Nowiny |
1:1 k.4:2 |
Unia Sędziszów |

Rafał Gołofot - trener ŁKS Łagów
Ireneusz Pietrzykowski - trener Granatu Skarżysko
Ireneusz Pietrzykowski - trener Granatu Skarżysko







































































































ZB, Foto: Zbyszek Biber

{fcomments}














Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.